MORRIGAN

Swoją obecnością tutaj uszczęśliwiłeś właśnie pewną studentkę, która mimo braku czasu znajduje go zaskakująco dużo na wszelkiej maści przerywniki od nauki.

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Zdecydowanie zgadzam się ze słowami Wisławy Szymborskiej. Gdyby nie te stosy stron, z którymi styczność mam codziennie, prawdopodobnie konałabym gdzieś w samotności. Nie wyobrażam sobie siebie bez książki. Nigdzie. Spotkanie mnie z cegłą liczącą sobie tysiąc stron to naprawdę nic dziwnego, chociaż ludziom ciężko jest zrozumieć, jak mogę się tak poświęcać. Tak samo nie obeszłabym się bez bibliotek. Uwielbiam je. Zarówno te uniwersyteckie, jak i miejskie czy narodowe. Tak jak większość książkoholików wypożyczania książek unika, tak ja nie potrafię się powstrzymać przed kolejną wizytą.

Jednak nie samymi książkami żyje i każdemu potrzebna jest chwila odpoczynku. Swego czasu zainteresowałam się kulturą japońską do tego stopnia, że teraz częściej sięgam po anime, mangę czy też dramę niż po kolejny amerykański serial.

Na koniec mogę jeszcze dodać, że jestem – przynajmniej na razie! – niespełnioną pisarką. Może kiedyś nadejdzie moment, kiedy moje marzenie się spełni.

KONTAKT:
morrigan.granuaile@gmail.com – wyłącznie przez ten mail

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz